Chusta HIJAB 10. Różowa

Dostępność: 3
Cena: 24,99 zł 24.99
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Oryginalna, arabska chusta HIJAB.

Hidżab (arab. ح؏اب, Ḽiǧāb; tłum. okrycie, zasłona)
– zasłona, która okrywa głowę i piersi, noszona przez większość muzułmanek po osiągnięciu wieku kobiecej dojrzałości w obecności dorosłych mężczyzn spoza ich najbliższej rodziny oraz kobiet nie muzułmanek.

Hidżab noszony przez kobiety muzułmańskie, to chusta zakrywająca włosy, uszy i szyję, jednak nie ramiona i twarz. Noszenie jej jest wyrazem skromności i prywatności, cnót nauczanych i praktykowanych w islamie. Skromność w Koranie – według Encyclopedia
of Islam and Muslim World
– dotyczy „spojrzenia, sposobu chodzenia, ubierania i genitaliów”, zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Słowo hidżab może być również stosowane w odniesieniu do rozdziału kobiet od mężczyzn w sferze publicznej, lub może zawierać wymiar metafizyczny – al-hidżabu odnosi się do „zasłony, która oddziela człowieka czy świat od Boga”.

Według zwyczaju, za którym stoi autorytet hadisów, np. zbioru hadisów al-Buchariego, które przekazał Dżurhad, niektóre części ciała ludzkiego są aurah, tzn. nie powinny być ukazywane publicznie. U kobiet aurah obejmuje całe ciało z wyjątkiem twarzy i dłoni.

Rozmiar : uniwersalny,

Kolor : różowy.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium