Dywanik do modlitw sadżadża MUSALLA podróżny cxzarny

Dostępność: 1
Cena: 49,99 zł 49.99
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Arabski "podróżny" dywanik do modlitw prosto z Turcji !!!!!

Produkt nowy, nie używany !

Oferujemy wyjątkowy, oryginalny arabski dywanik do modlitw !!!

Jest to wersja "turystyczna" praktyczna we wszelkich podróżach. Dywanik składa się i przetrzymuje w opakowaniu wielkości telefonu komórkowego, bardzo wygodne rozwiązanie.

Do każdego dywanika załączony jest wykaz numerów kierunkowych do wszystkich państw świata oraz co najważniejsze kompas pozwalający dokładnie kierować się w stronę Mekki. 

KORAN @ ISLAM @ Motywy arabskie @ świątynia MEKKA @

ORYGINALNY @ SUPER WYGODNY @ PRAKTYCZNY @ KOMPAS @


WYMIARY: 100 cm x 60 cm.

Dominujący kolor : czarny.

Zapraszamy do obejrzenia innych wzorów na naszych stronach !!!

Modlitewnik, z arabskiego sadżadża, musalla (miejsce modlitwy), z perskiego janamaz – kobierzec  służący wyznawcy islamu do przykrycia miejsca, na którym odprawia modlitwę, w celu uzyskania jego rytualnej czystości.

Dywaniki modlitewne weszły do użytku w XVI w.

Charakterystycznym motywem tego typu kobierca jest umieszczony w jego polu środkowym wizerunek zwieńczonej łukiem niszy modlitewnej, nawiązujący do mihrabu w meczecie. Podczas modlitwy wzór mihrabu musi być skierowany ku Mekce. Istnieją kobierce, na których znajdują się dwa lub trzy mihraby obok siebie (kobierce braci), służące do modlitwy wspólnej. Używane są też modlitewniki rodzinne.

Oprócz mihrabu sadżadża ma również często inne elementy wzoru nawiązujące do symboli kultu: często zwisającą lampę meczetową, naczynie (dzban) z wodą, przypominające konieczność rytualnych ablucji, czy grzebień przypominający, że przed modlitwą należy przyczesać brodę. Bordiura kobierca składa się zwykle z symbolicznej liczby siedmiu pasów.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium